درباره ملکبانان
 

بگذارید سخن یا به اصطلاح داستان را با یک آمار وحشتناک شروع کنیم.

حدود 50 درصد از پرونده های موجود در محاکم قضایی، پرونده های مربوط به املاک و مستغلات است!

اگر بخواهم به صورت عددی بیان کنیم، چیزی حدود 15ملیون پرونده مرتبط با اختلافات ملکی در محاکم قضایی وجود دارد.

و این یعنی اگر در هر پرونده دو نفر درگیر باشند که گاهاً بیشتر از این حرفهاست، می توان گفت حدود سی ملیون نفر از هم وطنان ما درگیر پرونده های ملکی هستند.(البته این نفرات گاهی همپوشانی دارند، چون عده ای بیشتر از یک پرونده دارند!!!)

برای کسانی که می دانند این حجم بالای پرونده ها، چه تبعات مخربی بر روی ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و همچنین سلامت روانی افراد جامعه می گذارد، این ارقام واقعاً وحشت ناک است.

اما عمق فاجعه این نیست!

عمق فاجعه این است که با وجود متداول بودن و حساسیت بالای معاملات املاک، اکثر مردم از مباحث حقوقی این حوزه آگاهی کافی ندارند و متاسفانه هنوز که هنوز است بسیاری از افراد، یا خودشان قراردادهای املاک را تنظیم می کنند و یا آن را به افرادی می سپارند که تخصص لازم در مباحث حقوقی این حوزه را ندارند. و این گونه می شود که با دست خود بر مال و ملک و آرامش شان، چوب حراج می زنند و خود را به دردسر می اندازند.

 

ما به واسطه کارمان متاسفانه شاهد موارد زیادی بوده ایم که افراد به دلیل ساده گرفتن و نا آگاهی در زمینه مباحث حقوقی املاک، به راحتی آب خوردن نه تنها ملک و دارایی خود را از دست داده اند، بلکه به دنبال آن استرس و فشارهایی برایشان به وجود آمده که سلامتی خود را نیز از دست داده اند و به سرنوشت غم باری گرفتار شدند.

مشاهده چنین مواردی برای ما واقعا دردناک و متاثر کننده است و همیشه از خودمان می پرسیم که چرا هموطنان ما با ناآگاهی و ساده گرفتن مباحث حقوقی املاک، چنین سرنوشت غم انگیزی را برای خودشان رقم می زنند.

 

با توجه به تجربه و تحقیقات ما دو دلیل عمده برای وجود چنین مشکلاتی وجود دارد:
اول نا آگاهی مردم از این مسئله که تنظیم قراردادهای ملکی یک کار بسیار پیچیده و تخصصی است.
و دوم اینکه مردم واقعا نمی دانند ساده گرفتن معاملات و قرارداد های ملکی، چه تبعات سنگینی را می تواند برایشان به بار آورد!
فراگیر بودن معاملات ملکی و ناآگاهی مردم از وجود چنین مسائلی، معاملات املاک را به منشاء ایجاد اختلافات و مشکلات زیادی تبدیل کرده است. از طرفی بسیاری از کلاه بردارن ملکی و افراد سودجو نیز، فرصت را غنیمت شمرده و از ناآگاهی مردم سوء استفاده کرده و حوزه املاک را به جولانگاه خودشان تبدیل نموده اند. آن ها با استفاده از حربه ها و شگردهای مختلف و بسیار زیادی که اکثر مردم از آن اطلاع ندارد، ضررها و خسارات جبران ناپذیری را به افراد وارد می کنند.
لذا برای این که در رفع و پیشگیری بخشی از این مشکلات سهمی داشته باشیم و نگذاریم معاملات املاک به تلخ ترین معاملات زندگی شما تبدیل شود ملکبانان را تاسیس کردیم.

 

ما در ملکبانان برای پیشگیری از وقوع چنین اتفاقات تلخ و ناگواری دوکار بسیار مهم و اساسی انجام می دهیم:

 1. آموزش و فرهنگ سازی به واسطه:
 • برگزاری کلاس های آموزشی عمومی و تخصصی
 • تولید محتوای آموزشی در بستر وب و شبکه های اجتماعی
 • تالیف کتاب و مقالات تخصصی
 • و…

 

 1. ارائه تخصصی خدمات حقوقی ملکی از قبیل:
 • مشاوره حقوقی ملکی
 • تنظیم قراردادهای ملکی
 • وکیل ناظر بر قرارداد
 • داوری و حل اختلافات ملکی
 • و…

 

و در نهایت اگر متاسفانه افرادی آموزش و پیشگیری را جدی نگرفته باشند یا به هر دلیلی دچار یک مسئله و دعوای حقوقی در زمینه املاک و مستغلات شده باشند، وکالت پرونده این افراد را بر عهده می گیریم و با استفاده از دانش تخصصی و همچنین تجربه ای که به واسطه سالها حضور درمحاکم قضایی و پرونده های مختلف ملکی به دست آورده ایم، تمام تلاشمان را به کار می گیریم تا افراد را به حق و حقوقشان برسانیم.

 

 

فرم درخواست: